• Yeni bir nesil,yeni bir soluk yolunda dünya standartlarına eş değer hizmetler

Avrasya Group Farkı İle Kıbrıs’ta Yeni Bir Başarı Projesi Daha Tamamlanıyor!

Türkiye’nin güçlü firmaları arasında yer alan KKTC piyasasının ise en güçlü firmaları arasında olmayı, kaliteli hizmet anlayışını yılların tecrübesi ve titiz ekip çalışması ile birleştirerek bizlere sunan Avrasya Group olarak bünyesinde birçok iş kolunu barındıran şirketin Yönetim Kurul Başkanı Sayın FUAT KARATOPRAK ile sohbet etme fırsatı bulduk.

 

 

Kendisine geleceğe dair hem global piyasa adına hem de Türkiye ve KKTC’deki hedeflere istinaden sorularımızı yönelttik. Bizleri gerek dekoru ile gerekse mimari yapısı ile oldukça göz alıcı bulduğumuz hizmet binasında kabul eden ve oldukça misafirperver karşılayan Fuat Bey, tüm içtenliği ile sorularımızı, düşüncelerini, hedeflerini ve şu anki yaşanan süreci de değerlendirerek bizlerle paylaştı.

 

Avrasya Group Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Karatoprak ile sohbetimize Öncelikle Avrasya Group kimdir? Hedefleri ve misyonu nedir? Öğrenmek istiyoruz diyerek başladık…

 

Avrasya Group farklı sektörlerde farklı iş kollarının içinde barındıran bir grup şirketidir. Bu sektörler ve iş kolları; inşaat, taahhüt, turizm, eğitim, hizmet sektörü, medya sektörü, kimyasal üretim, dağıtım ve pazarlama sektöründe faaliyet göstermekteyiz.

 

Geleceğe dönük çağdaş konut projeleri inşaa etmek için durdurak bilmeden çalışan bir firma olarak misyonumuzu, “İnsanların yaşam amaçlarını karşılayan en önemli unsurlardan mutluluk, huzur ve güven ortamında hissedebilecekleri yaşam alanları yaratmak” olarak hedefledik. Avrasya Construction Ltd. olarak çevre bilincine verdiğimiz önem ile doğaya ve insana dost yapılar fikirlerimizdeki en temel değerlerdir. Gelecek ve sosyal unsurları ele alarak müşterilerimize dünya standartlarında Avrupai bir hizmet sunmak için tüm inşaat ve yapı malzemelerimizi dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmiş ve gelişmekte olan şirket bünyemizle aynı hedefin ışığında yürüyen iştiraklerimizle en ince ayrıntısına kadar çözümleyip seçiyor ve kullanıyoruz. Biliyoruz ki hayaller beklemeye gelmez ve bizler en önemlisini yaparak müşterilerimize vaat ettiğimiz projeleri en kısa sürede teslim ediyor, hayallerinizi aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Hızımız, kalitemiz, şeffaf ve dürüst duruşumuz müşterilerimize güven veren en temel yapı taşlarımızdır.

 

-Avrasya Group şu an neler yapmaktadır?

 

İnşaat sektöründe Avrasya City projemiz hız kesmeden devam etmekte olup yatırımcısıyla buluşması için gün saymaktadır. Avrasya City 5 yıldızlı otel konseptindedir. Yatırımcılarına yeni bir yaşam tarzı sunmaktadır.

 

Çok yakında siz değerli yatırımcılarımıza villa projesinin müjdesini vermek istiyorum. Projemizin adı Safir.

 

Akdeniz’in mavisi, yeşilin her tonuyla mimarisinin en ince ayrıntılarıyla yer aldığı ismini değerli taştan alır.

 

“Safir sizi kendi doğanıza çağırıyor” sloganı ile doğa ve huzurun, güneş ve deniz ile buluştuğu, eşsiz yerlerden biri olan Girne’de konut sahibi olmak isteyenlerin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Lokasyon olarak Beş Parmak Dağlarının eteğinde Girne’nin merkezinde toplu villa anlayışına yeni bir soluk getirecek olan Safir Villaları Akdeniz’in en güzel hikâyelerinde yerini alacaktır.

 

Safir Villaları Türk tapulu arazinin üzerinde yer almakta olup 12 adet müstakil lüx villa, 44 adet ise yarı müstakil daire olmak üzere toplam 56 konut bulunmaktadır. Safir Villaları iç tasarımlarıyla modern dış tasarımlarıyla ilham kaynağı oluşturacak kısacası Girne’de farklı villa konseptiyle adada ilk olmaya adaydır.

-Dünya genelinde yaşanan pandemi süreci biliyoruz ki birçok sektörü, firmaları etkiledi. KKTC’de birçok örneğini görebilmek mümkün iken, Avrasya Group olarak çalışmalarınıza hız kesmeden devam ettiğinizi gözlemledik, bu süreçte çok ciddi bir başarı bu durum

 

–Bu başarının sırrı tam olarak nedir? Pandemi süreci sizleri etkilemedi mi?

 

Evet! Şu anda yaşamakta olduğumuz (Covid-19) Pandemi süreci bütün sektörleri maalesef olumsuz etkilemiştir. İnşaat sektörü de doğal olarak bu durumdan etkilenmiştir. Umarım bu olumsuz etki olumlu etkiye döner. Covid-19 süreci ülkemizin alt yapı eksikliklerinin (Sağlık sistemimizin) daha çok güçlenmesi gerektiğinin önemini gösterdi. Yapısal alt yapı sorunlarının en kısa sürede giderilmesini

 

temenni ediyoruz. Hükümetten ve devletten de hem içerisinde bulunduğumuz inşaat sektörü için hem de ülkenin daha güzel günler görebilmesi için şirketlere dair desteklerini esirgememelerini ve yeri geldiğinde fikir alışverişi ya da kilit noktalarda sürdürülebilir bir işleyiş sistemini faaliyete geçirmesini temenni etmekteyiz.

 

Çok yakında Kıbrıs’ın en lüks rezidansı Avrasya City projemiz tamamlanmış olacak. Yeni projemiz olan Safir Villalarının heyecanı içerisindeyiz. Mutfakta ekibimiz hummalı bir çalışma içerisindedir.

 

Başarının anahtarı eylemdir. Eylem için de gerekli olan azimdir. Bu azimde bünyemizde bulunan tüm ekibimizde mevcuttur. Süreç ne olursa olsun başarılı olmanın zamanı yoktur, işimizi en iyi şekilde yapmaya devam etmekteyiz.

 

-Kuzey Kıbrıs’a yatırım düşüncesi sizde ilk olarak nasıl şekillendi?

 

-Burayı tercih etmenizin özel bir nedeni var mı ve sizin açınızdan ada ekonomisine nasıl bir katkıda bulunduğunuzu bizlerle paylaşır mısınız?

 

Ülkemizin turizm ve üniversite adası olması, gelişim potansiyeline açık olması ve enerji koridorunun üzerinde olması, Akdeniz’in incisi olan Kuzey Kıbrıs’a gerek tarihine gerek potansiyeline inandığımız için Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapma kararı aldık.

 

KKTC’nin büyüyen ekonomisine katkı sağlamak, ülkenin ekonomisini büyütmek ve istihdamını arttırmak ve değer katmak için Kıbrıs’a yatırım yapma kararını almış olup bunlarında lokomotifi olan inşaat sektöründe kısa süre içerinde Kuzey Kıbrıs’ın kalbi olan Girne’de farklı lokasyonlarda altı farklı projeye imza attık.

 

-Fuat Bey, Kıbrıs hem tatil yapılabilen hem de tatil için gelen insanların bazı zamanlarda huzurlu, sakin bir şekilde yaşama hayali kurduğu, yerleşme düşüncesi içerisine girdiği güzellikte bir ülke. Bu güzel ülkeye gelmiş olan veya gelmeyi düşünen okurlarımıza önerileriniz nelerdir?

 

Okuyucularımıza gönül rahatlığıyla KKTC’nin gelişime ve yatırıma açık bir yer olduğunu ve yatırımlarını çok kısa sürede geri döndüreceklerinden bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz. Onları KKTC’ye davet ediyor ve grubumuzun sunduğu farklı konseptlerdeki projelere bir göz atmalarını öneriyoruz.

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

FUAT KARATOPRAK

 

Kaynak: Kıbrıs Yenigün Haber